İçerik etiketlendi: ‘mutluluk çubuğu nasıl kullanılır’

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu? (Video)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu ? sorusunun cevabı Disaridan takma varligi hiçbir sekilde anlasilamaz, bosalma, hissetme tamamıyla aynidir. Normalde kanla dolmasi gerekli olan penis içerisindeki corpus cavernosum isimli yapinin içine silikon materyalden üretilen protezler yerlestirilir. Cinsel fonksiyon bu sekilde saglanir. Protezin tipine yönelik hasta kişi tarafindan iliski öncesi pompasi kullanilarak sisirilir ve ereksiyon saglanir. Protezin en mühim avantajlarindan birisi bosalma olsa dahi hasta kişi istemedigi müddetçe penisin tam ereksiyonda bulunmasi durumudur.

Penis takma yerlestirilmesi ameliyatlari, peniste sertlesme bozuklugu (erektil disfonksiyon) meydana gelen hastalarin ilaçla tedavisinden yarar görmemesi vaziyetlerde uygulanir. Peniste sertlesme bozuklugu, adam cinsel organinin vaginaya girisini saglayabilecek sekilde sertlesmemesi veya sertlik olussa dahi bu sertligin sürdürülememesi olarak tanimlanir. Bu problem degisik siddetlerde olmak üzere 40-70 matem arasindaki erkeklerin %52’sinde görülmektedir. Ülkemizde ise hafif, ortada ve tam sertlesme bozuklugu görülme sikligi toplamında olarak yaklasik % 70 olarak bulunmustur. Kanun yönelik degerlendirildiginde ise 40-49 yaslari arasinda % 50 olarak izlenen sertlesme bozuklugu sikligi, 70 matem ve üstünde % 95 olarak kaydedilmistir.

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu ?

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu

Erektil disfonksiyon, damar sertligi, seker hastaligi, yüksek tansiyon, koroner arter hastaligi, böbrek ve karaciger yetmezligi benzeri hastaliklara, sinir sistemi, hormonal sistem ve damar sistemi hastaliklarina bagli gelisebilir. Ayrica yalnızca penise ilişkin bir takim hastaliklar ve psikolojik sebeplerle de gelisebilir. Bir Takim yaralanmalar, operasyonlar, çesitli ilaç ve madde kullanimi da sertlesme bozukluguna sebep olabilir. Yaslanma, kronik hastaliklar ve sigara, sertlesme bozuklugu amaçlı malum baslica risk faktörlerindendir.

Peniste tam sertlesmeme sikayeti yer alan erkeklerde cinsel ikaz ile olusan sertlik vaginaya giris amaçlı yeteri kadar olmayabilir veya yeteri kadar olsa dahi kisa zamanda bu sertlik kaybedilebilir. Bu problem altta yatan baska bir hastaligin belirtisi de olabilmektedir ve bu asal hastaligin seyrine yönelik problem artabilir. Bunun disinda bilhassa yasla beraber problem artar. Sigara, sistemik hastaliklar (damarsal hastaliklar, seker hastaligi, vb.), kolesterol yüksekligi, tansiyon yüksekligi benzeri etmenler de penis sertlesme bozuklugu amaçlı risk etkeni olusturur ve hastaligin seyrini hizlandirir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mutluluk Çubuğu kimlere takılır? (Video)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Mutluluk Çubuğu kimlere takılır?
Penil protez ya da mutlu olmak çubugu takilmasina mani teskil eden iki çeşit grup mevcuttur. Birincisi, akil ve ruh hastaligi olup da bu aleti kullanamayacak kisilerdir. Ikincisi ise protezlerlerin yabanci bir madde olmasi ve enfeksiyon ihtimalinin bulunmasi tehlikesiyle ileri derece seker hastalaridir. Penil protez bu iki gruba önerilmez. Bunlarin hariç bir kisitlama bulunmamaktadir.

Penil protez kullaniminda bir yas sinirlamasi yoktur. Kişinin diger iyileştirme yollarından yanıt almamasi şeklinde, iliski amaçlı gerekli olan ereksiyonu protezle saglayabilecegi saptama edildigi halde her yastaki insana protez takilabilmektedir.

Mutluluk Çubuğu kimlere takılır? (Video)

Mutluluk Çubuğu kimlere takılır? Sorusundan ziyade

Penis protezleri, sertlesme bozuklugu yer alan erkeklerde nihai iyileştirme seçenegi olarak operasyonla penis içerisine yerlestirilmek üzere üretilmis malzemelerdir.

Temel olarak iki grup penis protezi vardir.

1.Malleable(Katlanabilir) penis protezi: Devamlı sert olan fakat egilip bükülme özelligi meydana gelen protezlerdir.

2.Inflatable(Sisirilebilir/Pompali) penis protezi: Sisirilip söndürülebilen mekanizmaya sahip iki veya üç parçali cihazlardir.

Birinci gruptaki protezlerin devamlı sert olmasi dogalliktan uzak olabilmektedir. Ikinci gruptaki protezlerin ise sisirilip indirilebilmesi onlara ek olarak dogal tek fonksiyon özelligi kazandirir.

Bu ameliyat evrensel veya yerel (belden asagi uyusturma) anestezi ile yapilabilir. Operasyondan öncesinde ameliyat bölgesi çesitli özel maddelerle tek sürü sıkı temizlenmelidir. Genis gösterişli antibiyotiklerden birisi enjeksiyon ile uygulanmalidir.

Mutluluk Çubuğu kimlere takılır?

Bu antibiyotiklere ameliyat sonrasi da en az 2 zaman devam edilmelidir. Penis ve etrafındaki killar operasyondan öncesinde kesilmelidir. Ameliyat sonrasinda, cerrahi öncesinde penisin duyusu, orgazm yetenegi ve ejakülasyon (bosalma) fonksiyonu normal ise takma yerlestirilmesi sonrasinda da bu fonksiyonlar sürdürür.

Takma yalnızca cinsel uyaridan bagimsiz olarak penisin sert duruma geçmesini saglar. Takma cerrahisinin amaci bu sertligi ve peniste yukariya dogru açilanmayi saglamaktir. Bunun disinda penis protezi yerlestirilmesi penis boyu veya çapinda tek artis saglamaz veya kisinin cinsel istegini doğruca olarak etkilemez.Tedavi süreci ve bunlarla ilgili olarak bizimde detaylı bigi için iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protezi Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Penis Protezi Nedir? Videosu

Penis Protezi Nedir? sorusunun cevabı

Penis Protezi Nedir? den önce
Penil Takma Nedir? Penil Takma Tedavisi nasil uygulanir?

Cerrahi müdahaleyle penisteki kavernöz cisimler içerisine, sertlesmeyi sağlamak eden bir çift takma yerlestirme seklinde bir tedavidir. Takma sertlik olmamasina bagli cinsel iliskide bulunamama meselenini tamamıyla çözecektir. Bunun disinda ejakulasyon (bosalma), orgazm ya da cinsel arzu (libido) vaziyetine pozitif ya da negatif hiçbir tesiri olmayacaktir. Cinsel iliski sirasinda es ile hiçbir güçlük ya da sikinti yaratmaz, üstelik ortak takma oldugunu bilmiyorsa farkina dahi varmaz.

ÇESITLERI NEDIR?

Çesitleri mevcuttur.Ancak basit olarak iki tiptir. Egilip bükülebilir ve sisirebilir protezler. Bir Sürü parçali sisirebilir protezler fiziksel duruma ek olarak uyumlu, fakat mekanik ariza yapma sansi yüksek, egilip bükülebilir protezler ise devamli sert olmasi sebebi ile fiziksel duruma uyumlu olmayan fakat mekanik ariza sansi mevcut olmayan protezlerdir. Penil takma tipinin seçiminde hasta kişi ve esiyle avantaj-dezavantajlari bir sürü ayrintili olarak tartisildiktan ek olarak sonra beraber hüküm verilmelidir.

PROTEZ KIMLERE TAKILMAZ?

Idrar karayolu enfeksiyonu meydana gelen hastalara bu uygulama yapilmaz. Ereksiyon olusturacak nörolojik nedenler ortadan kaldirilmadan ameliyati gerçeklestirmemiz muhtemel degildir. Ayrica alerjik bünyesi olanlara da bu ameliyati yapamiyoruz. Zira alerjisi meydana gelen kisi vücuda baska bir madde kabul edemeyecegi için protezin takilmasi sakincali olabilir. Yasi bir sürü ileri olanlara, 70li yaslarin ilerisinde olanlara bu protezi takmayi tercih etmiyoruz. Ayrica kisinin bu ameliyati olmadan öncesinde esinin onayini almis olmasina itina gösteriyoruz. Eger esinin onayini almazsa ameliyati kabul etmiyoruz. Diyabetikse, kardiyolojik sorunu varsa kardiyologunun onayini almadan ameliyati yapmiyoruz.

PROTEZ AMELIYATI NE CIVARı SÜRÜYOR?

Hasta operasyona girdigi zaman dahi hastaneden çikabilir. Ama yasi ve diger beden fonksiyonlari uyumlu degilse bir zaman yatirilir. Örnegin hasta kişi diyabetikse bir zaman hastanede muayene altinda tutmak istenir. Operasyon gününden bir gece öncesinde aksam hastaneye yatan kisi erken operasyon edilir. Ameliyathanede önce hasta kişi olmasina itina gösterilir.Çok duyarlı bir operasyon oldugu için mikrop kapmamasi açisindan bunun gibi bir uygulamaya sebep duyulur. Operasyon bir saat civarinda sürer ve evrensel anestezi yapilir. Bazen narkoz alamayacak durumda meydana gelen hastalara lokal anestezi de yapilabilir.

RISKLERI VAR MIDIR?

Çok seyrek görülmekle beraber takma tedavisi tamamıyla risksiz degildir. Belli Bir Süre idrar tutulmasi, enfeksiyon, vücudun protezi reddetmesi ve anestezi komplikasyonlari, bir takim tiplerde protezin mekanik arizalari ameliyati takiben görülebilir. Bu sayilan komplikasyonlar bir sürü seyrek görülen sorunlardir.

Penis Protezi Nedir? sorusu hakkında

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penil Protez Nedir?

Size En Yakın Doktor

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Şehir (gerekli)

İletiniz

Nerden Buldunuz (gerekli)

Veri Paylaşım İlkeleri ve Kullanım Koşullarını kabul ediyorum.